Easy Clean

 

 

Všichni víme, jak je důležitá hygiena v koupelně, a jak složitý a časově náročný úkol je udržet koupelnu v čistotě. To platí zejména pro velké plochy skla.

 

Jistě mnohokrát jste viděli stopy kapiček vody a skvrny na sklech sprchových koutů. Povrch skla, který se nám zdá dokonale hladký, má ve skutečnosti mikroskopické póry a drážky, které jsou neviditelné pouhým okem. Z tohoto důvodu sklo přitahuje a zadržuje vodu. Pod vlivem čisté vody, obsažené ve skle jsou silikáty hydrolyzovány, čímž na skle vzniká vrstva silikagelu. Dále dochází k reakci mezi sklem a ve vodě obsaženou solí železa, manganu, atd. s olejem a látek obsažených v čistících prostředcích. To vše vede k tzv. korozi skla. Zkorodovaný a znečištěný povrch skla je obtížně čistitelný, kromě toho se na znečištěném povrchu množí bakterie. S problémy s údržováním čistoty ve sprchových koutech, s neošetřeným sklem, se setkal téměř každý uživatel, a použití agresivní chemikálie pouze prohloubuje proces koroze. Naštěstí technologické pokroky v ochraně povrchu skla, napomáhají eliminovat koroze. 

 

EasyClean®

EasyClean vrstva je ne viditelná pouhým okem Polymerní ochranná vrstva aplikována v procesu zpracování skla. Má hydrofobní vlastnosti, takže voda nezůstáva na skleněném povrchu, ale stéká a nezanechává usazeniny. Bez přímého kontaktu s vodou, ošeřený povrch skla nekoroduje, a usazování na něm jakýchkoliv nečistot a růst bakterií jsou mnohonásobně menší než v případě neošetřeného skla. V procesu aplikace tvoří vrstva EasyClean® trvalé spojení s křemíkemobsaženým ve skle, stává se tak součástí povrchu skla. Výsledný povlak má trvalý charakter a právě tím se odlišuje od komerčně dostupných impregnantů skla, které poskytují jen krátkodobou ochranu. Bohužel, pod vlivem vody a čisticích prostředků, se účinnost povlaku (zejména hydrofobní vlastnosti) postupně zmenšuje, takže jednou za 6 měsíců doporučujeme použití přípravku EasyClean® Glass Protector, který obnovuje ochrannou vrstvu.

 

 

 

 Péče o sklo:

 

• Chcete-li využívat dlouhodobých výhod nátěru EasyClean stačí po každé koupeli opláchnout sklo vodou a odstranit tak zbytky mýdla.

• K čištění doporučujeme používat měkký hadřík. Odolné skvrny čistit s přípravkem Glass CleanerNepoužívejte agresivní rozpouštědla a čističe, protože to může vést k trvalému poškození povlaku.

• Každých 6 měsíců obnovit pomocí látky Glass Protector. Před nanesením opatření Glass Protector, vyčistěte sklo Glass Cleanerem, aby došlo k odstranění případných nečistot.

 

Používané technologie firmy Radaway poskytují účinnou a dlouhodobou ochranu skla proti korozi a udržují vysoký standard estetičnosti jejich výrobků.

 

nahoru
Obchod je v režimu zobrazení
Ukázat celou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper.pl